Obedience classes

Po nějaké době co jsme tady v Anglii i se psi, jsem se rozhodla navštívit s Yorkim zdejší treninkový klub. Protože na Vsetíně jsme neměli moc příležitostí trénovat mezi psi a tady jsou treninky večer a ještě k tomu v hale, byla by škoda toho nevyužít. Hodiny probíhají ve třech úrovních - begginers, bronze, silver a gold. My jsme byli zařazení do Bronze levelu a na konci února nás čeká složení zkoušky Bronze good citizen dog podle řádu kennel clubu (něco jako FCI, akorát zde zaštiťuje většinu psích sportů). Yorki všechny cvičení zvládá s přehledem, jde skutečně jen o nejzákladnější poslušnost, ale nemůžem výš dokud nemá bronze zkoušku. V podstatě nejde o žádnou složitou poslušnost, ale myslím, že tento systém, kdy postupně postupujete v treninkových lekcích nahoru, tím že složíte jednoduchou zkoušku, je pro lidi motivační. http://www.warwickdogtrainingclub.co.uk/ - odkaz na stránky klubu.
9. 1. 2016

Stěhování do Anglie

Už delší dobu se u nás doma mluvilo o tom, že bychom se odstěhovali do Anglie, samozřejmě i se psy, a poněvač když se u nás doma pro něco nadchneme, tak se to většinou splní, se nyní nácházíme ve Warwicku, který se stal naším novým domovem. Momentálně si hledám nového trenéra a místo na obedienci a nějakého nadšeného farmáře, který by nás občas vzal na trenink na ovečky. Více podrobností, o naší cestě do Anglie, se dočtete na blogu https://vendona.wordpress.com/.
8. 11. 2015

Podzimní fotky od Vaška

Letošní podzim se skutečně vydařil a tak jsem toho neváhala využít a spolu s Vaškem Koňaříkem jsme nafotili pár fotek, osobně si myslím že o Vaškovi, co se týče fotografování ještě uslyšíme, fotky jsou velmi vydařené a hlavně mají své kouzlo, (https://500px.com/konarikvaclav) fotky naleznete ve fotogalerii.
27. 10. 2015

Koira závod obedience

V sobotu 17. 10. 2015 jsme se zúčastnili podzimního Koira závodu Obedience nanečisto v kategorii OBZ a umístili jsme se opět na 4. místě, a to jenom proto, že jsem nám to pokazila já, tím že jsem udělala místo cviku odložení za pochodu do sedu, do lehu, ale Yorki splnil krásně, takže nebýt mě hlouposti, tak jsme tuším na bedně. Myslím že Yorki už má všechny cviky ze Zetek velmi dobře zvládnuté, do neoficiálek jsme nás přehlásila proto, že ten kdo není připravenýna závodění jsme já, jsem ze zavodů vždycky tak nervozní, že Yoraš to začal hodně řešit a řeší lidi kolem placu. Nerozumí tomu proč je tak velký rozdíl v mém chování na treninku, kdy jsem v klidu a na place. Nejdříve si budu muset já pořešit sama se sebou v hlavě, že přece o nic nejde a naučit se být v klidu a pak si teprve začneme konečně naplono užívat naší zavodní karieru a na to už se těším!
18. 10. 2015

Obedience prodlouženy víkend Heřmanův městec 2015

O prodlouženém Svatováclavském víkendu jsme se zúčastnili výcvikové obedience intenzivky, pod vedením Lucie Prause. Spousta nových treninkových tipů a podnětů od trenérky se kterou pravidelně netrénujeme již uspěšně využívám v praxi a treninku před podzimním Koira závodem kterého se účastníme.
31. 9. 2015

Účast na přednášce Gabrielle Harris 2015

Dne 22. 9. jsem se zúčastnila semináře s mezinárodně uznávanou lektorkou Gabrielle Harris, jež pracuje jako trenérka mořských savců v Sea World v Jihoafrické republice. Hlavními tématy byla intuice v treninku, partnerství, srozumitelnost tréninku pro zvíře a osobnost vůdce. Z teoretického hlediska učení zvířat, zde bylo řečeno hodně pro mě už známého, ale například téma důvěry psa v člověka, o kterém se málokde mluví mne velmi zaujalo.
23. 9. 2015

Obedience výcvikový tábor Hadinka 2015

Předposlední týden v červenci jsme se zúčastnili výcvikového obedience tábora, pod vedením Kristýny Vojkovské. Tábor byl náročný jak pro lidi tak pro psi, ale skvělý. Užili jsme si, potrenovali, počasí vyšlo krásně i když na psi už bylo trochu horko. V okolí turistického centra Hadinka je vojenský újezd a -> naprosto divoká neposkvrněná příroda, kterou jsme si ve volných chvilkách vychutnávali na procházkách.
26. 7. 2015

Brit OB závody při INTERCANIS Brno

Na konci června jsme se o víkendu 27.- 28. 6. vypravili s Yorkim na mezinárodní výstavu psů, koček, koní, hospodářských zvířat, zemědělské techniky a veletrh chovatelských potřeb Propet do Brna. Akce se koná pouze jednou za dva roky a je zároveň největším zemědělským veletrhem ve Střední Evropě. V rámci doprovodného programu probíhaly i ukázky psích sportů a mimo jiné i závody Obedience, kterých jsme se přijeli zúčastnit. Protože to byla moje i Yorkiho úplně první výstava a nikdy dřív necvičil v místě kde je okolo tolik psů a jiných rušivek, tak jsem moc nepočítala s tím, že by zvládl odcvičit všechny cviky tak jak umí, ale kupodivu i přesto, že vypadal ještě těsně před závodem že ho vůbec nezajímám, po prvním cviku se pěkně chytil, začal se soustředit a odcvičil všechno relativně pěkně. Paní rozhodčí Iveta Skalická byla objektivní a spravedlivá. Po ukončení nám všechny bodové srážky objasnila a umístili jsme se na 4. místě.
30. 6. 2015

Prodloužený výcvikový víkend Palkovické Hůrky

O víkendu 30. dubna až 3. května jsme se zúčastnili výcvikové obedience intenzivky, pod vedením Kristýny Vojkovské. Víkend byl příjemný, relaxační, plný nových lidí a užitečných tipů a opět jsme se o kousek přiblížili oficiálním zkouškám a závodům. Ve fotogalerii najdete pár fotek z akce.
5. 5. 2015

Neoficiální OB závod v Dobré

V neděli 26. 4. 2015 jsme se zúčastnili neoficiálních závodů dle OB-Z v Dobré u Frídku místku. V závodě jsme se neumístili moc dobře, ale byla to pro mě cenná zkušenost a ponaučení že jet na závody vlakem 2 hodiny se třemi přestupy a hned po tom co dojdem na plac chtít po psovi ať jde cičit, když se hned vedle se pasou koně a z druhe strany je potok (Yorki miluje vodu.) není uplně ideální. Ale každopádně opět pro mě pěkné náměty k tréninku rušivek.
27. 4. 2015

Video starting of heelwork

Na youtube jsem přidala video tréninku chůze u nohy. Bylo docela horké jarní slunce a tak to působí trochu lenivěji než obvykle. S horkým sluncem a nepříznivým počasím souvisí ještě jedna moje radostná aktualitka: Objevila si nám možnost trénovat v zrcadlovém sále a zadarmo!!! Tak myslím, že toho budeme vyžívat nejen v zimě, při sněhu, ale i v létě při vedrech :)
18. 3. 2015

Naše obedience akce 2015

11. - 12. 4. 2015 - "Příprava na zkoušky" s Julii Bukovinskou
26. 4. 2015 - Neoficialní závody OB-Z (Dobrá u Fr. místku)
30. 4 - 3. 5. 2015 - Obedience víkend s Kristýnou Vojkovskou
27. - 28. 6. 2015 - Obedience závody při Intercanis Brno
18. - 25. 7. 2015 - Obedience tábor s K. Vojkovskou (Vítkov)
8. 9. 2015 - Trenink je rozhovor, F. Šusta, Zlín
17. 10. 2015 - KOIRA závod obedience
7. 11. 2015 - Seminář s Patrycjou Kowalczyk, Trutnov
22. 2. 2015

Přídáno video Yorkiho triky I

Když nemáme v zimě přiležitost jít cvičit na plac, hrajeme si aspoň s klikrem a pak z toho vznikají takové srandičky jako jsou na videu, je to jen pár triku, které jsem Yorkiho začla učit o Vánocích. Triky učím, protože to Yoraša baví, pro lepší motoriku zadních nohou a aby měl pes i nějaké psychické vybytí.
4. 2. 2015

Spuštěna finální verze webu

Doplněna stránka rodokmen a sourozenci. Za web děkuji mojí mamince Lence Donátové. Pokud byste měli zájem o tvorbu webových stránek nebo webové aplikace pište na donatoval@email.cz.
17. 1. 2015

Přidány zimní fotky

Na tréninku pasení jsme se náhodou potkali s Laďkou Skopalovou (http://ladka-skopalova.com) a nakonec z toho vzešly i nějaké zimní fotky, které naleznete ve fotogalerii
4. 1. 2015

Seminář poslušnosti s Petrou Šenovou

V sobotu jsem se účastnili semináře v KK Zlín Příluky s Petrou Šenovou (účast na ms IPO v letech 2008-2010) zaměřeného na klasickou poslušnost, která trénuje podle Petera Scherka (DE), byla nam pochválena chůze u nohy a získala jsem pár dalších tipů a rad na výcvik poslušnosti, které s dají použít i v OB.
22. 11. 2014