Naše aktivity
 
S Yorkim se věnuji Pasení a Obedience. Na této stránce naleznete informace o našich aktivitách a nějaké videa. Předpokládám, že tuto stránku budu doplňovat spíše příležitostně a vždy jen zesumarizuji a doplním informace z uplynulých aktualit.
 
Pasení

Pasení je moje srdcová záležitost, byla to úplně první "aktivita", kterou jsem kdy se psi zkusila (s mou první fenou v prosinci 2012) a neuvěřitelně mě okouzlilo. Na pasení se mi libí, že je to pro Borderku naprosto přirozená instinktivní činnost. Na rozdíl od většiny ostatních psích sportu má pasení také využití v praxi a smysl. Trénujeme pravidelně na Vsetíně na malém stádě oveček. Yorki má ze strany otce skvělé pastevecké předky a to se jeví i v jeho práci se stádem. Vedle článku je jeho video z prvního startu na ovečkách právě od Našeho trenéra. (www.draco-bohemia.cz)

 

 
Obedience

K Obedience jsme se dostali až v srpnu roku 2014 kdy jsem se přihlásila na LVT ve Zbraslav na Obedience výcvik ke Kristýně Vojkovské v domění, že to bude klasická poslušnost a na konci tábora složíme OBZ, na které máme nacvičeno. Už po prvních dvou dnech jsem byla dost šokovaná, ale zároveň nadšená. Překvapením byla preciznost s jakou se cviky vyžadují (člověk zjistí, že jeho pes vlastně nic neumí a na zkoušky by v takové situaci nejraději nešel) Nadšená jsem byla ze spousty nových pozitivních metodik velmi efektivního výcviku, se kterými jsem se do té doby neměla možnost setkat. V Ob musí pes cvikům rozumět a pracovat soustředěně, rychle a s chutí k čemuž je zapotřebí mnoho času na trenink, ns který ale není potřeba mnoho prostředku ani prostoru a tak se nám obedience stala osudnou. Zkoušku jsme nakonec udělali s hodně odřenýma ušima a pro mě to byla obrovská motivace začít se OB věnovat. Myslím že to je tak trochu sport pro perfekcionalisty, což jsem a hlavní výhodou obedience pro mě je, že můžu cvičit kdykoli a kdekoli (doma, na procházce, na zahradě..)